خطای صفحه سفید در وردپرس و راه رفع آن

خطای صفحه سفید در وردپرس و راه رفع آن

خطای صفحه سفید در وردپرس : شاید برای شما هم پیش آمده که در نوار جستجوی مرورگر خود عبارات خطای صفحه سفید در وردپرس و راه رفع آن را جستجو کرده باشید .

رفع مشکل صفحه سفید وردپرس

مشکلات متعددی بر سر راه توسعه دهندگان وب یا web developers قرار دارد، یکی از این مشکلات ارور صفحه سفید وردپرس است . در این مقاله خطای صفحه سفید در وردپرس و راه رفع آن مورد بحث قرار خواهد گرفت.

خیلی اوقات برای هرکدام از توسعه دهندگان پیش آمده که به این گونه خطاها برخورده اند و باعث آزار ایشان شده . خطاهایی که کلنجار رفتن با آنها ممکن است ساعت ها وقت گرانبهایمان را هدر دهد.

شاید برای شما هم پیش آمده که در نوار جستجوی مرورگر خود عبارات خطای صفحه سفید در وردپرس و راه رفع آن را جستجو کرده باشید .

مشکلات متعددی بر سر راه توسعه دهندگان وب یا web developers قرار دارد، یکی از این مشکلات ارور صفحه سفید وردپرس است . در این مقاله خطای صفحه سفید در وردپرس و راه رفع آن مورد بحث قرار خواهد گرفت.

خیلی اوقات برای هرکدام از توسعه دهندگان پیش آمده که به این گونه خطاها برخورده اند و باعث آزار ایشان شده . خطاهایی که کلنجار رفتن با آنها ممکن است ساعت ها وقت گرانبهایمان را هدر دهد.
خطای صفحه سفید در وردپرس و راه رفع آن یکی از عباراتی است که بارها و بارها و به تکرار در جستجو های موتور های جستجوی مختلف از جمله گوگل که بزرگترین و جامع ترین موتور جستجو است تکرار شده.

شاید حتی برای شما هم پیش آمده باشد که برای یکبار هم که شده جمله ی خطای صفحه سفید در وردپرس و راه رفع آن را جستجو کرده باشید و شما هم به مانند توسعه دهندگان دیگر با این مشکل شایع دست و پنجه نرم کرده باشید.

خطای صفحه سفید در وردپرس و راه رفع آن

“خطای صفحه سفید در وردپرس و راه رفع آن ” در صدر بسیاری از جستجوهای توسعه دهندگان قرار گرفته ! دلیل این امر چه میتواند باشد ؟ آیا نحوه کار توسعه دهندگان ایراد دارد و یا نه ! مشکل از جای دیگری است ؟

در مقاله خطای صفحه سفید در وردپرس و راه رفع آن تمام تلاش اول بر روی دلایل پیدایش این مشکل و سپس بر روی راه و روش های رفع آن است.

این مشکل هم مانند خیلی از مشکلات دیگری که در هنگام کار با وردپرس با آنها مواجه شدیم ممکن است راهکاری بسیار ساده داشته باشد، پس دست از جست و جوی خطای صفحه سفید در وردپرس و راه رفع آن بردارید و با این متن همراه باشید تا در وهله ی اول به دلایل پیدایش این مشکل پرداخته و سپس به راهکار رفع این مشکل میرسیم.

یکی از دلایل بزرگی که ما خطای صفحه سفید در وردپرس و راه رفع آن را از هر جایی جستجو میکنیم و دنبال جواب هستیم این است که این مشکل باعث شده تا دسترسی ما به پنل مدیریتی وردپرس دچار اشکال شده و دیگر مثل قبل توانایی انجام کارهای خود را نداشته باشیم و این موضوع ممکن است خسارات مادی و معنوی بسیار زیادی را برای ما به همراه داشته باشد.

تمامی این مشکلات همه همه گریبان گیر ما شدند تا دست به جست و جوی عبارت خطای صفحه سفید در وردپرس و راه رفع آن بزنیم.

یکی دیگر از مشکلات این خطا این است که بر تنها قسمتی از سایت شما سایه می افکند و باعث میشود که سردرگم و با ناراحتی خاطر دست به جستجوی راه های مختلف برای رفع برآییم و عبارت خطای صفحه سفید در وردپرس و راه رفع آن را در نوار جستجوی مرورگر خود تایپ کنیم.

صفحه ۴۰۴ و اهمیت استفاده از آن در وب سایت

صفحه ۴۰۴ یکی از ارورهای رایج در وب سایت است. هنگامی که یک لینک آدرس ارجاعی ندارد و به نحوی بدون مقصد است از طریق کدهای ...

جالب است بدانید که نام دیگر صفحه سفید نام برده شده . صفحه سفید مرگ است دقیقا مانند صفحه آی مرگ ویندوز کمه کابوس بسیاری از کاربران است . این صفحه سفید مرگ هم تبدیل به کابوس کاربران و توسعه دهندگان شده . خطای صفحه سفید در وردپرس و راه رفع آن میتواند از لیست عبارات مورد جستجو قرار گرفته شما پاک شود و یکبار برای همیشه این مشکل را از ریشه از بین برد.

علت بروز خطای صفحه سفید در وردپرس

درست همانند قانون اصلی طبیعت، هر علتی دارای معلولی نیز هست.

بدین معنی که چیزی وجود ندارد و نخواهد داشت که بدون علت پدید آمده باشد و این مشکل خسته کننده در وردپرس هم بی علت نمی تواند باشد، مشکلی که باعث شده تا عزم خودتان را جمع کرده و عبارات خطای صفحه سفید در وردپرس و راه رفع آن را جستجو کنید.

یکی از بزرگترین دلایل بوجود آورنده این مشکل استفاده بیش از حد از حافظه است . مشکلی که برای هر برنامه نویسی هم کابوس وار است همان مشکل سربار شدن حافظه.

دشمنی قدیمی برای تمامی توسعه دهندگان

دلیل دیگر بوجود آمدن این مشکل هم مربوط به قالب وردپرس مورد استفاده سایت شماست . که ممکن است کد نویسی ضعیفی را در بر داشته باشد که سرانجام شما را خسته کرده و با خاطری آزرده خطای صفحه سفید در وردپرس و راه رفع آن را مورد سوال قرار دهید.

بدلیل اینکه این مشکل میتواند در جنبه های مختلف مورد بررسی قرار گیرد مسلما نیازمند زمان زیادی برای عیب یابی است و برای رفع این مشکل تنها به جست و جوی خطای صفحه سفید در وردپرس و راه رفع آن نباید بسنده کرد و باید دست به عیب یابی در تمام سیستم زد.

برای عیب یابی اول باید ببینیم که این مشکل در کجا پدید آمده و تنها مختص وبسایت شما است یا تمامی وبسایت های شما هم دچار این مشکل شده اند؟

اگر مشکل صفحه سفید مرگ وردپرس در تمامی وبسایت های شما تکرار شده است پس ممکن است مشکل از سرویس دهنده ی هاست و دامین شما باشد.

اگر این مشکل تنها برای سایت شما پدید آمده است، پس ممکن است مشکل از افزونه یا پوسته ای باشد که شما از آن بهره میبرید . افزونه ای کوچک و احتمالا کاربردی که الان باعث شده تا دست به جست وجوی خطای سفید وردپرس و راه رفع آن در میان هزاران وبسایت شوید.

در آخر چگونه جست و جو عبارت صفحه سفید وردپرس و راه رفع آن میتواند بالاخره منجر به پیدا کردن جواب شود ؟

راهکارهایی برای از بین بردن این خطا وجود دارد که با توجه به عات بوجود آمدن این خطا باعث رفع آن نیز می گردند.

۱ . ظرفیت حافظه را بالاتر ببرید :

برای افزایش میزان ظرفیت PHP در هاست می توانید از روش های زیر استفاده کنید،دقت کنید قبل از هرتغییری از سایت خود به صورت کامل فایل پشتیبان تهیه کنید.

افزایش ظرفیت حافظه PHP با استفاده از فایل htaccess. : برای این منظور شما باید فایل htaccess در هاست خودتان را ویرایش کنید و کد زیر را به آن اضافه کنید،دقت کنید که این فایل گاها در هاست های سی پنل مخفی بوده که باید از بخش Settings تیک گزینه Show Hidden Files را بزنید.

php_value memory_limit 128M

افزایش ظرفیت حافظه PHP با استفاده از فایل wp-config.php : این فایل در مسیر public_html شما قرار دارد و اطلاعات مهمی از وردپرس شما در این فایل قرار میگیرد،که با اضافه کردن کد زیر به فایل wp-config.php شما می توانید میزان حافظه PHP هاست خودتان را افزایش دهید.

define('wp_MEMORY_LIMIT','128M');

۲ . تمامی افزونه ها را غیرفعال کنید :

افزونه ها در وردپرس عملکردی حیاتی را دارند ولی ممکن است این کار شما را از جست و جو های مکرر در جواب خطای سفید وردپرس و راه رفع آن آسوده کند.

۳ . پوسته مورد استفاده را با پوسته پیش فرض جا به جا کنید :

همانطور که در علت های پیدایش این مشکل ذکر شد ممکن است کدنویسی پوسته شما باعث این مشکل شده باشد که با جایگزینی آن میتوانید این مشکل را حل کنید.برای خطای صفحه سفید در وردپرس و راه رفع آن راهکار های دیگری نیز وجود دارند که نیاز به دانش کدنویسی و درک دستورات دارند.

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo