الگوریتم موش کور گوگل چیست و چه پیامدهایی در نتایج گوگل به دنبال دارد؟

الگوریتم موش کور گوگل چیست و چه پیامدهایی در نتایج گوگل به دنبال دارد؟

الگوریتم های گوگل در واقع همان قوانین و قاعده هایی هستند که برای جلوگیری از سرگردانی کاربر و بهتر شدن نتایج جست و جو مد نظر قرار می گیرند. این قاعده ها به کاربر کمک می کنند تا زودتر به خواسته خود در جستجو وب برسد و نتایج مرتبط در اختیارش قرار بگیرید. برای این موضوع نیاز به حذف سایت های اسپم و بی ارتباط می باشد. برای برقراری این شرایط مطلوب الگوریتم موش کور گوگل مورد توجه قرار می گیرد. این الگوریتم بخشی از سئو گوگل می باشد.

تعریف دقیق الگوریتم موش کور گوگل

بزرگ ترین تغییر عظیم در وضعیت جستجو گوگل از سال ۲۰۱۴ اتفاق افتاد و در سال ۲۰۱۶ آپدیت شد.این تغییر بزرگ همان الگوریتم موش کور گوگل می باشد. با این رویکرد انتظار جستجو متفاوتی را می توان از موتور جستجو گوگل انتظار داشت.

الگوریتم موش کور گوگل را با نام «Possum» می شناسند. با به کارگیری این الگوریتم های گوگل، بسیاری از سوداگران از نتایج جست و جو حذف شدند. این موضوع باعث شد که بسیاری از سوداگران و کسب و کارها گمان کنند که برای همیشه از لیست جست و جو حذف شده اند.

با الگوریتم Possum گوگل می توان یک آپدیت فوق العاده در رتبه بندی جستجو محلی انجام داد. در واقع با این الگوریتم، گوگل تصمیم می گیرد که چه هنگامی مشاغل را در نتایج جست و جو نمایش دهد و گاهی نیز آن ها را از لیست جست و جو فیلتر نماید. این موضوع نشان می دهد که برخی از این مشاغل همیشه در لیست نتایج جستجو یکسان ظاهر نخواهند شد.

الگوریتم Possum گوگل

تاثیر الگوریتم موش کور گوگل بر روی مشاغل

الگوریتم موش کور گوگل بر روی تجارت و مشاغل زیادی تاثیر دارد.

عدم تاثیر مکانی بر نتایج جست و جو

در ابتدا امکان دیده شدن در جستجو محلی برای مشاغل و تجارت هایی که در محدوده منطقه نبودند، بسیار سخت و مشکل بود. در واقع این موضوع با جست و جو در کلمات کلیدی خاص برای آن ها فراهم نمی شد. برای تشریح این موضوع بهتر است به مثال توجه کنید.

اگر شما به دنبال یک سالن زیبایی در نیاوران بودید و کلمه کلیدی «سالن زیبایی نیاوران» را جست و جو می کردید، امکان اینکه یک سالن زیبایی خارج از محدوده نیاوران در لیست جستجو شما قرار بگیرد، وجود نداشت. در حال حاضر با این الگوریتم، می توان سالن زیبایی های خارج از محدوده را نیز در لیست جست و جو مشاهده کرد.

توجه داشته باشید که در الگوریتم موش کور گوگل, لوکیشن کاربر نیز تاثیر زیادی در نتیجه جست و جو دارد. به عنوان مثال سالن زیبایی های دورتر از محل کاربر جست و جو گر کمتر در لیست نتایج واقع می گردند.

توجه به محل کسب و کار در الگوریتم موش کور

اگر دو حرفه در یک ساختمان تجاری قرار بگیرند، با سرچ کردن یکسان آن ها نمی توان هر دو حرفه را در نتایج لیست مشاهده کرد. به عنوان مثال تصور کنید ۲ جراج قلب در یک ساختمان مشغول به فعالیت می باشند. در واقع این جراحان حتی اگر زمینه فعالیت شان نیز به هم ارتباطی نداشته باشد، باز هم در یک سرچ یکسان قرار نخواهند گرفت. این تکنیک نیز در الگوریتم موش کور گوگل پیاده سازی می شود.

محل کسب و کار در الگوریتم موش کور

تغییر نتایج با توجه به کلمات کلیدی سرچ شده

این موضوع برای هر تجارت و شغلی قابل تصدیق نیست. نتایج بررسی سئو گوگل برای بسیاری از متخصصان گوگل این موضوع را نشان می دهد که اگر یک پزشک دو مطب در ۲ ناحیه متفاوت شهر داشته باشد، با هر جستجو خاص می توان یکی از مطب های آن را در لیست جست و جو مشاهده کرد. در واقع یکی از این مطب ها از دایره جستجو گوگل فیلتر خواهد شد.

این در حالی است که این دو مطب هر کدام از ویژگی های متمایزی برای معرفی برخوردار هستند. به عنوان مثال شماره تلفن، نام و نشانی متفاوتی دارند. تنها وجه اشتراک در مورد آن ها این است که هر دو مطب مربوط به یک شخص می شوند و همین موضوع سبب فیلتر یکی از آن ها خواهد شد. این موضوع نیز به دلیل الگوریتم موش کور گوگل می باشد.

تغییر الگوریتم ها در گوگل

همان طور که می دانید تاکنون علاوه بر الگوریتم موش کور گوگل, الگوریتم های بسیاری از سوی موتور گوگل برای جستجو موفق تر پیشنهاد شده است. در واقع هنوز هم الگوریتم های دیگری برای نمایش نتیجه متفاوت از جست و جو مد نظر قرار می گیرند.

البته برای الگوریتم موش کور گوگل نیز هیچ قانون و قاعده همیشگی وجود ندارد. در واقع نمی توان در مورد فیلترینگ همیشگی این سایت ها با الگوریتم موش کور گوگل به شکل مطمئن صحبت کرد. در میان الگوریتم های به کار رفته باید موضوعات مختلفی را مد نظر بگیرید. تغییرات گوگل همیشگی هستند. بنابراین این نتایج و فیلترینگ ها نیز تغییر خواهند کرد.

راهکارهای مفید برای تطبیق با الگوریتم موش کور گوگل

اگر چه به روزرسانی الگوریتم موش کور گوگل باعث فیلتر شدن بعضی از مشاغل و کسب و کارهای محلی خواهد شد اما نتایج بررسی نشان می دهد که گوگل هنوز در حال آزمایش کردن الگوریتم های گوناگون می باشد. برای اینکه بتوانید از الگوریتم گوگل سربلند بیرون آیید و در لیست جست و جو قرار بگیرید، بهتر است بازاریابی مربوط به جستجو محلی برند، شرکت و کسب و کار خود را کاربردی نمایید. با یک استراتژی موفق می توانید برند خود را در لیست جستجو گوگل قرار دهید.

احتمال دارد نام شرکت یا کسب و کار شما در بعضی از سرچ های گوگل دیده نشود اما شما می توانید با خط مشی های دیگر در لیست نتایج گوگل قرار بگیرید.

اهمیت مطالب یونیک در الگوریتم

در حین جمع آوری اطلاعات نیز باید به شکل یونیک و عالی عمل کنید. مطالب غلط و تکراری از مواردی است که گوگل را دچار سردرگمی می نماید. این سردرگمی باعث می شود که گوگل هیچ ارزشی برای مطلب شما قائل نشود و به آن رتبه ندهد. در صورتی که اگر از اطلاعات صحیح و درستی برای ارائه به گوگل برخوردار باشید، شانس بالاتری برای قرارگیری در لیست نتایج گوگل در مقابل دیگر رقبا دارید.

با الگوریتم موش کور گوگل امکان بهره مندی از الگوریتم های مرتبط با کلمه کلیدی سرچ شده فراهم می گردد. این موضوع بخشی از اصول مربوط به سئو گوگل می باشد و در تمام الگوریتم ها نیز رعایت می گردد.

برای اینکه مطابقت سایت را با الگوریتم موش کور گوگل به اثبات برسانید، باید در تمام صفحات نتایج گوگل، اطلاعات شما بررسی شوند. صحت این اطلاعات، تطبیق سایت شما را با الگوریتم گوگل نشان می دهد. در همین نتایج گوگل ارتباط و همبستگی لیست نمایش داده شده با اطلاعات شما به خوبی تشخیص داده می شود. در چنین شرایطی سایت شما ابداً فیلتر نخواهد شد.

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo