ریدایرکت 301 و روش پیاده سازی آن در وردپرس

10

ریدایرکت 301 در واقع همان تغییر آدرس صفحات یعنی تغییر یک URL به URL جدید می باشد. بارها برای همه افراد پیش آمده است که آدرس سایتی را جستجو کرده اند اما به ناگهان آدرس سایت تغییر کرده و یک آدرس دیگر باز می شود. این در واقع همان استفاده از تکنیک ریدایرکت 301 برای انتقال صفحات می باشد.

ریدایرکت 301 چیست

ریدایرکت 301 و روش پیاده سازی آن در وردپرس

ریدایرکت 301

ریدایرکت 301 در واقع همان تغییر آدرس صفحات یعنی تغییر یک URL به URL جدید می باشد.

در صورتی که آدرس سایتی تغییر کرده باشد و صفحه قبلی آن انتقال نداده شده باشد کاربران در هنگام ورود به آن آدرس با یک صفحه خالی یا ارور های مختلف رو به رو می شوند. اما اگر آدرس قبلی با تغییرات و استفاده از ریدایرکت 301 به آدرس جدید انتقال داده شده باشد به راحتی با وارد نمودن آدرس قبلی می توان به آدرس جدید نیز رسید.

ریدایرکت 301 برای موارد مختلفی انجام می شود. یکی از این موارد تغییر آدرس از http به www می باشد. از نظر گوگل یک سایت با دو مشخصه ی بالا کاملا با هم فرق داشته و از طریق موتور های جستجوگر گوگل نتایج متفاوتی برای سرچ آن ها پیدا می شود.

بنابراین برای اینکه این دو آدرس در موتورهای جستجوگر گوگل یکی شناخته شده و سایت دچار جریمه گوگل نشود باید از ریدایرکت 301 استفاده نمود.

بارها برای همه افراد پیش آمده است که آدرس سایتی را جستجو کرده اند اما به ناگهان آدرس سایت تغییر کرده و یک آدرس دیگر باز می شود. این در واقع همان استفاده از تکنیک ریدایرکت 301 برای انتقال صفحات می باشد.

در هنگام تغییر آدرس سایت برخی از افراد با قرار دادن لینک سایت و صفحه جدید در صفحه ی قدیمی بر این باورند که آدرس سایت در موتور های جستجوگر تغییر یافته است. در صورتی که برای اینکار باید حتما از ریدایرکت 301 استفاده شود تا علاوه بر موتورهای جستجوگر گوگل کاربران نیز ریدایرکت شدن صفحه مورد نظر را متوجه شوند.
سوال اساسی که در اینجا مطرح می شود این است که آیا با انتقال صفحات تمامی امتیازات آن ها نیز منتقل می شود یا خیر؟

پاسخ این سوال قطعاً بله می باشد. در واقع ریدایرکت 301 برای حفظ رتبه سایت در میان موتور های جستجوگر گوگل می باشد. بنابراین اگر آدرس سایتی با این تکنیک تغییر کرد یا به آدرس جدید منتقل شد می توانیم از تمامی امتیازات آدرس قبلی نیز بهره مند شویم.

10 تا از بهترین افزونه های تغییر مسیر وردپرس – تغییر مسیر 301 و 302

پیوندهای خراب یکی از بدترین کابوس های یک مدیر وب است. اگر زود رفع نشود ، آنها می توانند اعتبار وب سایت شما را به خطر ...

دلایل اصلی استفاده از ریدایرکت

در بالا و برای توضیح ریدایرکت 301 تقریباً دلایل آن عنوان شد. اما ریدایرکت ممکن است برای موارد دیگری نیز استفاده شود.

یکی از این موارد برند سازی دوباره برخی از شرکت ها با تغییر آدرس و استفاده از ریدایرکت 301 می باشد. در بعضی از موارد پیش آمده است که اطلاعات سایت برخی از شرکت ها برای مخاطبان مناسب نبوده و ممکن است بعد از مدتی از کاربران آن کاسته شود. در این صورت معمولاً سایت ها تصمیم می گیرند تا با تغییر آدرس بتوانند محبوبیت برند خود را دوباره احیا کنند.

از طریق ریدایرکت 301 اطلاعات صفحات قبلی به صفحات جدید منتقل شده و مشتری هنگام دیدن آدرس جدید و سایت جدید می تواند دوباره به آن شرکت اعتماد کند.

یکی دیگر از زمان هایی که می توانیم از ریدایرکت 301 استفاده نماییم مربوط به شرکت هایی است که سهام و یا آدرس برخی دیگر از شرکت ها و سایت ها را خریداری نموده اند. در این صورت برای تجمیع آدرس سایت های دیگر می توان از ریدایرکت 301 استفاده نمود و تمامی مشتریان سایت های دیگر را نیز به یک سایت هدایت نمود.

دلایل اصلی استفاده از ریدایرکت

تفاوت بین ریدایرکت 301 و بقیه ریدایرکت ها

ریدایرکت 301 انتقال دائمی آدرس سایت می باشد. بنابراین از تمامی ریدایرکت های دیگر مانند ریدایرکت 302 که باعث انتقال موقت آدرس سایت می شوند برای سئو سایت اهمیت بیشتری دارد.

همانطور که گفته شد در صورت استفاده از ریدایرکت 301 تمامی ترافیک سایت به آدرس جدید منتقل می شود و می تواند باعث حفظ رتبه بندی در موتور های جستجوگر گوگل شود. اما در صورتی که از موارد موقت استفاده نمود ممکن است از نظر سئو سایت مشکلات زیادی به وجود بیاید که برای اصلاح آن ها حتما نیاز به بازسازی لینک ها باشد.

چرا ریدایرکت 301 برای سایت ها مهم است؟

انتقال صفحات با توجه به بروز مشکلاتی که ممکن است از نظر بهینه شدن و سئو سایت به وجود بیاید باید با دقت خاصی انجام شود.

چرا ریدایرکت 301 برای سایت ها مهم است؟

اگر در هنگام ایجاد صفحه ی جدید از ریدایرکت 301 و انتقال آدرس صفحه قدیمی به آن استفاده نکنیم گوگل مطالب صفحه جدید ما را در زمره مطالب کپی قرار داده و سایت و صفحه مورد نظر را با جریمه های شدیدی رو به رو می کند. بنابراین ریدایرکت 301 از نظر حفظ رتبه بندی صفحات جدید بسیار مهم می باشد.

برخی از افراد تفاوتی بین دو آدرس http و www قائل نمی شوند و همین امر باعث می شود تا در هنگام تغییر آدرس خود از ریدایرکت 301 استفاده نکنند. در این صورت گوگل این دو آدرس را کاملاً مجزا از هم دانسته و علاوه بر عدم انتقال ترافیک صفحات به یکدیگر، مطالب آن ها را از نظر رعایت اصول سئو قابل قبول ندانسته و رتبه سایت در میان موتور های جستجوگر کاملاً کاهش می یابد.

0
آموزش ریدایرکت HTTP به HTTPS در وردپرس
Deal
برای نحوه ی ریدایرکت HTTP به HTTPS در وردپرس روش های مختلفی موجود است که با استفاده از آن ها و ریدایرکت http به https در ورد پرس می توان از یک پروتکل امن بهره مند شد. که امکان هک شدن در این روش ها …

روش های پیاده سازی ریدایرکت 301 در وردپرس

برای پیاده سازی ریدایرکت 301 در وردپرس می توان از یکی از روش های زیر استفاده نمود.

در روش اول می توان از کدهای PHP استفاده نمود. این روش معمولا می تواند از دو طریق در وردپرس صورت بگیرد. تغییر هدرها در وردپرس و استفاده از تابع wp_redirect از جمله پیاده سازی ریدایرکت 301 در وردپرس با استفاده از PHP می باشند.

به عنوان مثال از طریق زیر می توانیم از wp_redirect برای ریدایرکت سایت مورد نظر استفاده نماییم.

wp_redirect( "http://www. varzeshbest.com/a-new-destination", 301 );

در روش دوم می توانیم ریدایرکت 301 را به فایل htaccess. سرور اضافه نماییم.

از نظر کاربران این روش به دلیل اینکه هر زمان نیاز است تا به سرور دسترسی داشته و برای هر ریدایرکت فایل htaccess. را ویرایش نمود، روش مناسب و کارایی نمی باشد.

در صورت که از سرور های آپاچی استفاده می شود می توان به راحتی از این روش برای پیاده سازی ریدایرکت 301 استفاده نمود اما برای سرور های Nginx این روش پاسخگو نبوده و باید از روش های دیگری استفاده نمود.

در روش سوم نیز می توان از افزونه Yoast SEO استفاده نمود. با استفاده از این افزونه می توان به راحتی و به طور اتوماتیک ریدایرکت 301 را در وردپرس پیاده سازی نمود. از مزیت های استفاده از این روش می توان به توانایی ویرایش ریدایرکت ها در آینده و همچنین جلوگیری از ایجاد شدن حلقه های بی پایان ریدایرکت اشاره نمود.

اسماعیل فدائی

اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   11000+

   کاربران فعال سایت

   590+

   محصولات فارسی سایت

   14000+

   تیکت های مشتریان

   5

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo