آموزش ریدایرکت HTTP به HTTPS در وردپرس

8

برای نحوه ی ریدایرکت HTTP به HTTPS در وردپرس روش های مختلفی موجود است که با استفاده از آن ها و ریدایرکت http به https در ورد پرس می توان از یک پروتکل امن بهره مند شد. که امکان هک شدن در این روش ها بسیار نادر است.

گواهینامه SSL چیست؟

در این بخش سعی داریم با ارائه ی نحوه ی ریدایرکت HTTP به HTTPS در وردپرس اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهیم. در واقع در این انتقال وب سایت شما از یک پروتکل ناامن http به پروتکل امن https انتقال خواهد یافت.

با معرفی شدن پروتکل امن https دیگر انتقال از پروتکل http به https امری الزامی گردید. البته بهره مندی از این پروتکل نه تنها سبب وجود امنیت بسیار وب سایت خواهد بود بلکه در مورد سئو نیز بسیار مفید خواهد بود.

گواهینامه SSL چیست؟

به همین دلیل در این بخش از مقاله به ارائه ی سه روش مختلف راهکارهای مفید را برای ریدایرکت به در وردپرس در اختیار شما قرار دهیم. بهره مندی از https نیازمند داشتن گواهینامه ی SSL می باشد. البته با وجود تحریم های موجود و سرعت کند اینترنت بهره مندی از آن برای وب سایت های ایرانی مشکل گردیده است.

زمانی که با نصب گواهینامه ی SSL بتوانید ار پروتکل https بهره مند شوید در این صورت قفل سبز رنگی حاکی از وجود امنیت بر روی دامنه ی وب سایت شما نشان داده خواهد شد. در این صورت برای کاربرانی که داده های مختلفی را با وب سایت شما جابه جا می کنند، اطمینان کافی خواهند داشت. پروتکل https با توجه به رمزگذاری بودن به ندرت احتمال هک شدن را دارد. اگر چه در این روش نیز اطمینان ۱۰۰ درصد موجود نیست ولی نسبت به روش http امنیت بسیار بالایی دارد.

مزیت و معایب SSL

البته ناگفته نماند نصب SSL سخت می باشد و همچنین هزینه ی بهره مندی از آن نیاز کم نیست البته ترفندهایی برای دریافت SSL رایگان نیز در دسترس است. به وجود آمدن این امنیت البته تا حدود بسیار اندک سرعت دستیابی به وب کاهش می یابد ولی این امر در مقایسه با مزیت های آن بسیار ناچیز است. وقت آن رسیده که نحوه ی ریدایرکت HTTP به HTTPS در وردپرس را توضیح دهیم. به دلیل مشکلات شایع کاربران به سه روش جداگانه برای این اقدام اشاره خواهیم کرد.

حال که اس اس ال رایگان یا پولی بر روی وبسایت مورد نظر نصب گردید، برای استفاده از HTTPS وبسایت ابتدا لازم است HTTPS را فعال کرده و سپس URL آن را با در نظر گرفتن کدهای ویژه تغییر دهید. برای فعالسازی HTTPS در وبسایت وردپرسی روش های زیر را می توانید دنبال کنید.

فعال سازی HTTPS

برای نحوه ی ریدایرکت HTTP به HTTPS در وردپرس دو روش زیر برای فعال سازی https موجود است:

روش اول : فعالسازی با استفاده از داشبورد وردپرس

به پنل ادمین وردپرس وارد شوید،حال مسیر زیر را دنبال کنید:

به بخش تنظیمات > همگانی مراجعه کرده و با استفاده از پروتکل HTTPS در فیلد‌ موجود عبارت‌های

 • نشانی وردپرس (URL)
 • نشانی سایت (URL)
 • آدرس وبسایت

را وارد نمایید. برای مثال:

https://hisupport.net یا https://www.hisupport.net/

برای دستیابی به مسیر فوق در وبسایت‌های وردپرسی با پنل انگلیسی باید Settings General را پیدا کرده و در صفحه‌ی مربوطه تغییرات یاد شده را در فیلدهای WordPress Address و Site Address اعمال کنید.

روش دوم : فعال سازی از طریق دیتابیس

 1. ابتدا وارد PHPMyAdmin شوید
 2. بعد از ورود به PHPMyAdmin دیتابیس مربوط به وبسایت وردپرسی مورد نظر را از لیست کنار صفحه، انتخاب نمایید.
 3. با یافتن جدول Options روی آن کلیک کنید. این جدول به نام wp_options و یا موارد مشابه قابل دستیابی است.

حال با انتخاب جدول فوق، لیست سطرهای درون جدول مشخص می شود در این دو سطر مربوط به home و siteurl را سطرها یافته و آدرس که مقابل آن‌ها یادداشت شده است را به آدرس وبسایت مورد نظر با پروتکل HTTPS تغییر دهید و در نهایت بر روی گزینه ی  Go کلیک نمایید.

نحوه ی ریدایرکت HTTP به HTTPS در وردپرس

در بیشتر مواقع زمانی که مراحل فعال سازی پروتکل جدید را به روش های گفته شده انجام دادید نحوه ی ریدایرکت HTTP به HTTPS در وردپرس اتفاق می افتد در غیر این صورت در این بخش سعی کرده ایم، روش های دیگر و کدهای کاربردی برای حل این مشکل را مطرح کنیم که در بسیاری از وب سایت های وردپرسی قابل استفاده است.

نحوه ی ریدایرکت HTTP به HTTPS در وردپرس

عدم انتقال با استفاده از مراحل یاد شده در قسمت قبلی به دلیل وجود کدهای مختلف و البته محتوای گوناگون در پوسته ها می باشد. اگر ریدایرکت در این مرحله اتفاق بیفتد در این صورت می توانید بدون مراجعه به مراحل بعدی از پروتکل امن بهره مند شوید.

نحوه ی ریدایرکت HTTP به HTTPS در وردپرس با htaccess روش اول

۱-  ابتدا وارد فایل.htaccess شوید.

۲- کدهایی که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم را درون فایل.htaccess  قرار دهید:

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteCond%{SERVER_PORT} 80
RewriteRule ^.(*)$ https://www.yoursite.com/$1 [R,L]
</IfModule>

در نظر داشته باشید به جای عبارت yoursite.com آدرس وب سایت مورد نظر نوشته شود. امکان حذف عبارت www. نیز موجود است.

همه ی کدهایی که در این بخش اشاره کرده ایم برای ریدایرکت ۳۰۱ به HTTPS است. در بین روش های نحوه ی ریدایرکت http به https در ورد پرس، این نوع Redirect با آن است که با اعمال Redirect 301، رنک سئو کاهش نمی‌یابد، بلکه به صورت چشمگیر در وب سایت مورد نظر سبب افزایش رتبه SEO می‌شود.

نحوه ی ریدایرکت HTTP به HTTPS در وردپرس با htaccess روش دوم

اگر با استفاده از کدهای فوق نحوه ی ریدایرکت HTTP به HTTPS در وردپرس به درستی عمل نکرد، آن‌ها را به طور کامل حذف کنید و عبارت های زیر را بین کدهای فایل htaccess وردپرس بنویسید:

RewriteCond%{HTTPS} !=on
RewriteRule ^ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]

در نهایت کدها به صورت زیر خواهد بود:

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond%{HTTPS} !=on
RewriteRule ^ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond%{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond%{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule. /index.php [L]
</IfModule>
# END WordPress

نحوه ی ریدایرکت HTTP به HTTPS در وردپرس در Ngnix

اگر از وبسرور Ngnix استفاده می‌کنید (امکان استفاده از این وبسرور بر روی همه ی سرورها و هاست‌ها فراهم نیست)، در این صورت برای انتقال صفحات وبسایت از HTTP به HTTPS کد زیر را درون فایل htaccess قرار دهید:

server {
listen 80;
server_name yoursite.com www.yoursite.com;
return 301 https://yoursite.com$request_uri;
}
اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo