۷ تا از بهترین افزونه های بک آپ وردپرس در سال ۲۰۲۳

4

پشتیبان گیری منظم از وب سایت یکی از بهترین راه ها برای محافظت از آن است. به همین دلیل است که یک افزونه خوب بک آپ گیری وردپرس یک افزونه ضروری برای هر صاحب وب سایتی است. شما باید از فایل های وب سایت و پایگاه داده خود محافظت کنید در صورتی که چیزی خراب شود یا با خطایی مواجه شوید که نمی توانید آن را برطرف کنید. یک افزونه پشتیبان می تواند در صورت وقوع اتفاق غیرمنتظره ای به شما کمک دهد.

در این مقاله، بهترین افزونه‌های پشتیبان‌گیری موجود در وردپرس را بررسی می‌کنیم تا به شما در انتخاب افزونه‌های مناسب کمک می کند.

افزونه بک آپ گیری وردپرس چیست؟

تهیه نسخه پشتیبان یا بک آپ از وب سایت شما فرآیند دانلود یک کپی از تمام فایل های سایت و/یا پایگاه داده شما برای حفظ امنیت است. اگرچه امکان تهیه نسخه پشتیبان از سایت وردپرس به صورت دستی وجود دارد، اما این کاری است که به راحتی فراموش می شود و اغلب وقت گیر است. یک افزونه پشتیبان وردپرس فرآیند پشتیبان گیری از سایت شما را به طور خودکار ساده می کند.

اکثر افزونه‌های پشتیبان‌گیری به شما این امکان را می‌دهند که با ادغام با پلتفرم‌های ذخیره‌سازی شخص ثالث مانند Google Drive یا Dropbox، نسخه‌های پشتیبان را در فضای ابری ذخیره کنید. این مورد تضمین می کند که در صورت از کار افتادن کل وب سایت شما، بک آپ های شما ایمن هستند. بدون بک آپ، ممکن است بتوانید سایت خود را بازیابی کنید و مشکلات خود را برطرف کنید. اما هیچ چیز نمی تواند جایگزین یک نسخه پشتیبان شود.

سایر جایگزین های پشتیبان گیری وردپرس

البته راه های دیگری نیز برای بک آپ گیری از سایت وردپرسی شما وجود دارد. بسیاری از کاربران وردپرس ممکن است از خدمات بک اپ ارائه دهنده هاست خود برای مدیریت پشتیبان گیری روزانه و بازیابی آنها با چند کلیک استفاده کنند.

مهم نیست که چگونه از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید، همیشه بهترین کار این است که در صورت بروز مشکل در سرور میزبان یا مواجهه با صفحه سفید مرگ، یک نسخه پشتیبان جداگانه تهیه کنید. شما راه حلی می خواهید که به کاهش آسیب حملات یا بدافزارها کمک کند، داده های شما را ایمن ذخیره کند و بروزرسانی های منظم داشته باشد.

ما هنگام انتخاب بهترین افزونه های بک آپ وردپرس در ادامه، این عوامل و موارد دیگر را در نظر گرفتیم.

۶ تاز از بهترین افزونه های بک آپ گیری وردپرس

افزونه UpdraftPlus

افزونه وردپرس UpdraftPlus

UpdraftPlus یکی از قابل اعتمادترین افزونه های بک آپ وردپرس است که بیش از ۳ میلیون نصب فعال دارد و امتیاز تقریباً ۵ را به خود اختصاص داده است. با استفاده از این افزونه، می توانید یک نسخه پشتیبان کامل از سایت وردپرس خود ایجاد کنید و آن را در فضای ابری ذخیره کنید یا آن را دانلود کنید تا بتوانید یک نسخه لوکال داشته باشید. هم پشتیبان گیری برنامه ریزی شده و هم پشتیبان گیری درخواستی توسط این افزونه پشتیبانی می شود. علاوه بر این، می‌توانید تصمیم بگیرید که از چه قسمت‌هایی مانند افزونه‌ها، قالب ها یا داده‌های خود نسخه بک آپ تهیه کنید.

پشتیبان‌گیری‌ها را می‌توان به‌طور خودکار در انواع سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری، از جمله Dropbox، Google Drive، S3، Rackspace، FTP، SFTP، ایمیل و غیره آپلود کرد. همه این ویژگی‌ها به صورت رایگان در دسترس هستند، اما نسخه پریمیوم قابلیت‌های بیشتری مانند پشتیبان‌گیری افزایشی ذخیره شده در مکان‌های مختلف، ایجاد کپی‌هایی از سایت شما برای انتقال به دامنه جدید و گزارش‌های امنیتی پیشرفته را امکان‌پذیر می‌کند.

ویژگی های کلیدی UpdraftPlus:
 • پشتیبان‌گیری دستی و برنامه‌ریزی‌شده در وردپرس یا ارائه در فضای ذخیره‌سازی ابری
 • امکان بازیابی نسخه بک آپ تنها با یک کلیک
 • ابزارهای پیشرفته تر از اکثر افزونه های پشتیبان
 • پشتیبان گیری از سایت های ۱۰۰ گیگابایتی؛ اندازه فایل فقط توسط میزبان وب محدود شده است.
 • پشتیبان گیری افزایشی برای پشتیبان گیری از تغییرات لازم (پرمیوم)
 • قابلیت های شبیه سازی و انتقال (پرمیوم)
 • پشتیبان‌گیری خودکار از فایل‌های سایت قبل از بروزرسانی (پرمیوم)
 • رمزگذاری پایگاه داده و گزارش گیری پیشرفته (پرمیوم)
تنظیمات افزونه UpdraftPlus

پیکربندی نسخه پشتیبان شما بسیار ساده است و به مبتدیان این امکان را می‌دهد تا تنظیمات را پیکربندی کرده و از میان طیف گسترده‌ای از گزینه‌های ذخیره‌سازی راه دور انتخاب مناسب را داشته باشند، و همچنین می‌توانند یک نسخه پشتیبان را به صورت لوکال در رایانه خودتان ذخیره کنید.

UpdraftPlus برای شما مناسب است اگر…

 • شما یک افزونه بک آپ رایگان می‌خواهید که دارای بسیاری از ویژگی‌های ضروری باشد و خیالتان از بابت داشتن گزینه‌های پرمیوم راحت باشد.
 • شما یک راه حل قابل اعتماد می خواهید که توسط میلیون ها کاربر دیگر استفاده و توصیه شود.
 • شما فقط می خواهید به یک دستگاه ذخیره سازی ابری متصل شوید که برای اکثر کاربران مناسب است.

افزونه WP Staging Pro

افزونه WP Staging Pro

افزونه WP Staging Pro یکی از افزونه های حرفه ای و کاربردی وردپرس برای بک آپ گیری و تهیه یک شبیه ساز از کل سایت با سرعت بالا،که شما میتوانید از این افزونه ذخیره سازی فایل های پشتیبان در فضای های ابری هم استفاده کنید.

۱۰
افزونه WP Staging Pro – بک آپ گیری و انتقال وردپرس

افزونه WP Staging Pro – بک آپ گیری و انتقال وردپرس بروزرسانی شده

تاریخ بروزرسانی : ۲۳ فروردین ماه ۱۴۰۳ نسخه افزونه : ۵.۴.۲ ...

در یک چشم به هم زدن از کل وب سایت خود نسخه پشتیبان دستی و برنامه ریزی شده ایجاد کنید. به دلیل الگوریتم‌های پیشرفته پشتیبان‌گیری، بسیار سریع‌تر و با بار کمتر سرور نسبت به سایر افزونه‌ها می‌توانند انجام دهند. داده‌های پشتیبان را در ارائه‌دهندگان ابری مانند Google Drive، Amazon S3، DigitalOcean، SFTP و بسیاری دیگر آپلود کنید.

ویژگی های کلیدی افزونه WP Staging Pro
 • پشتیبان گیری و بازیابی : پشتیبان گیری و بازیابی کل سایت وردپرس خود را قابل اعتماد کنید.
 • شبیه سازی : یک کپی از وردپرس با یک کلیک برای توسعه ایجاد کنید.
 • انتقال وب سایت : وب سایت خود را به سرور دیگری منتقل یا کپی کنید.
 • عملکرد بالا : پشتیبان گیری و شبیه سازی بسیار سریعتر از سایر افزونه ها است.
 • بدون سرویس ابری : تمام داده ها در سرور شما قرار دارند. هیچ چیزی به ما ارائه نمی شود.
 • پشتیبانی از چند سایت : شبیه سازی و فشار دادن چند سایت. پشتیبانی از سایت های اصلی و شبکه
بک آپ گیری و انتقال وردپرس

پشتیبان گیری WP Staging Pro برای شما مناسب است اگر…

 • اگر دنبال یک افزونه بک آپ گیری حرفه ای و فارسی هستید.
 • نیاز به یک افزونه انتقال سریع وردپرس دارید.
 • نیاز به یک افزونه بک آپ گیری با تنظیمات ساده و راحت دارید.

افزونه Jetpack VaultPress Backups

افزونه Jetpack VaultPress Backups برای وردپرس

Jetpack VaultPress Backups یکی از افزونه های پرمیوم است که در افزونه جت پک توسط Automattic طراحی شده است. این افزونه بک آپ وردپرس فرآیند پشتیبان گیری را خودکار می کند تا بتوانید وب سایت خود را به طور یکپارچه بازیابی کنید. این افزونه به شما این امکان را می‌دهد تا با هر تغییری که در سایت خود ایجاد می‌کنید، پشتیبان‌گیری را در زمان واقعی انجام دهید.افزونه جت پک به شما این امکان را می‌دهد که آخرین نسخه پشتیبان را برای بازیابی در صورت خرابی در ویرایش یا بروزرسانی سایت بازیابی کنید. همچنین می‌توانید با یک بایگانی پشتیبان ۳۰ روزه، پشتیبان‌گیری را برنامه‌ریزی کنید تا روزانه انجام شود.

ویژگی های کلیدی Jetpack:
 • پشتیبان گیری خودکار روزانه
 • پشتیبان گیری در زمان واقعی برای هر تغییری که در سایت خود ایجاد می کنید.
 • حتی در موبایل یا اگر سایت شما آفلاین است، سایت را با یک کلیک بازیابی کنید. بازیابی، بازیابی سایت شما را آسان می کند، حتی اگر سایت آفلاین باشد.
 • پشتیبان گیری از سایت های ووکامرس
پلن استفاده از افزونه Jetpack VaultPress Backups

Jetpack می‌تواند نسخه‌های پشتیبان شما را روزانه در زمان واقعی بروزرسانی کند و با سیستم بازیابی فوق‌العاده‌اش، تنها با یک کلیک، وب‌سایت شما را دوباره راه‌اندازی کند. به علاوه، گزارش فعالیت به شما امکان می دهد تمام تغییرات ایجاد شده در سایت خود را مشاهده کنید تا بتوانید فعالیت های مشکوک را نظارت کنید.

همچنین، شایان ذکر است که با پشتیبان گیری Jetpack، ممکن است یک نسخه پشتیبان کامل از تمام فایل های سایت خود دریافت نکنید. برای صرفه جویی در فضا، بک آپ گیری جت پک فایل های اصلی وردپرس یا هر زیر شاخه خارج از نصب اصلی وردپرس شما را حذف می کند. همچنین ممکن است پشتیبان گیری از پایگاه داده شما را به جداول WP محدود کند. این مشکل برای اکثر سایت های ساده نیست، اما پیشنهاد می کنیم قبل از استفاده از افزونه مطمئن شوید که تمام نیازهای پشتیبان شما را برطرف می کند.

همچنین باید Jetpack را نصب کنید و یک حساب کاربری WordPress.com account/login داشته باشید تا بتوانید به ویژگی‌های ابری WordPress.com دسترسی داشته باشید. بنابراین اگر نیازی به ویژگی های دیگر در افزونه هسته جت پک ندارید، ممکن است گزینه دیگری را در نظر بگیرید.

پشتیبان گیری Jetpack برای شما مناسب است اگر…

 • شما در حال حاضر از Jetpack در سایت خود استفاده می کنید و به دنبال یک راه حل پشتیبان پرمیوم هستید.
 • برای هر تغییری که در سایت خود ایجاد می‌شود، می‌خواهید پشتیبان‌گیری در زمان واقعی داشته باشید تا خیالتان راحت‌تر شود.
 • شما از یک سایت WooCommerce استفاده می کنید، زیرا به شما امکان می دهد سایت خود را با سفارشات و محصولات قبلی به روز بازیابی کنید.

افزونه BackWPup

افزونه وردپرس BackWPup

BackWPup یک افزونه بک آپ وردپرس است که یک گزینه رایگان عالی برای ایجاد نسخه پشتیبان کامل از سایت است. به علاوه، می‌توانید نسخه‌های پشتیبان خود را از طریق ایمیل ارسال کنید، آن‌ها را در یک سرویس ذخیره‌سازی ابری آپلود کنید یا با استفاده از BackWPup در سرور میزبان وب‌سایت خود ذخیره کنید. برای پیشرفت واقعی افزونه، باید به نسخه حرفه ای ارتقا دهید که شامل بسیاری از ویژگی های پشتیبان گیری خودکار از جمله بازیابی کامل خودکار سایت، رمزگذاری پشتیبان، و یک برنامه مستقل است که به شما امکان می دهد از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه و بازیابی کنید، حتی اگر نمی توانم در بک اند به آن دسترسی داشته باشم.

ویژگی های کلیدی BackWPup:
 • سیستم پشتیبان گیری رایگان برای فایل های سایت و پایگاه داده
 • ابزارهای بهینه سازی پایگاه داده
 • پشتیبان‌گیری‌ها را به صورت لوکال یا در پلتفرم‌های خدمات ابری مانند Dropbox یا S3 (و سایر نسخه‌های پرو) ذخیره کنید.
 • پشتیبانی از چند سایت (نسخه پرو)
 • پشتیبان گیری کامل و زمان بندی خودکار (نسخه پرو)
 • رمزگذاری پشتیبان (نسخه پرو)
تنظیمات افزونه وردپرس BackWPup

BackWPup برای شما مناسب است اگر…

 • شما یک پلاگین بک آپ گیری اساسی تر می خواهید.
 • شما می دانید که چگونه به صورت دستی یک وب سایت را از یک نسخه بک آپ بازیابی کنید.
 • برای دریافت یک راه‌حل پشتیبان کامل با ویژگی‌های قوی، بدتان نمی‌آید برای نسخه پرو هزینه کنید.

افزونه BlogVault

افزونه BlogVault

BlogVault چیزی بیش از یک افزونه بک آپ وردپرس است. این افزونه یک راه حل همه جانبه SaaS (نرم افزار به عنوان سرویس) است که به امنیت وب سایت و تهیه نسخه پشتیبان کمک می کند. با Blogvault، می‌توانید پشتیبان‌گیری‌ها را روزانه، هفتگی یا ماهانه برنامه‌ریزی کنید. علاوه بر این، پشتیبان‌گیری افزایشی ارائه می‌کند، از اضافه بار سرور جلوگیری می‌کند و می‌توانید با استفاده از گزارش‌های فعالیت، خطاهای سایت خود را شناسایی کنید. سازندگان این افزونه یک آزمایش ۷ روزه رایگان برای آزمایش افزونه/سرویس قبل از ارتقا ارائه می دهند.

ویژگی های کلیدی BlogVault:
 • فضای ذخیره سازی نامحدود برای پشتیبان گیری با فضای ذخیره سازی خارج از سایت رایگان
 • محیط صحنه سازی داخلی که استفاده از آن رایگان است.
 • پشتیبان گیری در زمان واقعی با پشتیبانی ووکامرس
 • پیشخوان با کاربری آسان برای مشاهده چندین سایت و گزارش گیری پیشرفته
 • پشتیبان گیری و برنامه ریزی خودکار
 • گزارش عملکرد فعالیت
تنظیمات افزونه BlogVault

یکی از ویژگی های مهم پیشخوان BlogVault است که در آن می توانید پشتیبان گیری از چندین وب سایت را مدیریت کنید،شما میتوانید تنها با یک کلیک راه اندازی سریع بک آپ گیری اجرا کنید.. این رابط کاربری به خوبی طراحی شده است و نیاز به دانش فنی لازم برای بازیابی و مدیریت پشتیبان‌گیری ندارد.

BlogVault برای شما مناسب است اگر…

 • شما یک راه حل کامل می خواهید که تعداد زیادی ویژگی امنیتی اضافی را ارائه دهد.
 • شما می خواهید بتوانید وب سایت خود را تنها با یک کلیک بازیابی کنید.
 • شما یک وب سایت بزرگ دارید که می خواهید از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید.

افزونه BackupBuddy

افزونه BackupBuddy

BackupBuddy یک افزونه پرو بک آپ وردپرس است که می‌تواند تمام نیازهای پشتیبان‌گیری شما و موارد دیگر را در یک مکان مناسب برطرف کند. از تمام فایل های سایت و پایگاه داده شما در یک فایل فشرده قابل دانلود نسخه پشتیبان تهیه می کند. این افزونه امکان برنامه ریزی بک آپ گیری روزانه، هفتگی و ماهانه را فراهم می کند. و، می توانید انتخاب کنید که یک نسخه پشتیبان برای خودتان ایمیل کنید و یا آن را در ارائه دهندگان ذخیره سازی ابری مانند Dropbox، Amazon S3، Rackspace Cloud، FTP و Stash (سرویس ابری آنها) ذخیره کنید. اگر استفاده از سرویس سازنده افزونه را انتخاب کنید، آنها از پشتیبان گیری در زمان واقعی پشتیبانی می کنند.

یکی از مزایای متمایز ارائه شده توسط BackupBuddy، ظرفیت بازیابی و بهینه سازی پایگاه داده شما است. برای هر افزونه ای که خریداری می کنید ۱ گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان Stash Live دریافت خواهید کرد (۵ گیگابایت در طرح طلایی). و بک آپ بادی می تواند تغییر میزبان یا دامنه برای سایت وردپرس خود را برای شما ساده کند. ابزار انتقال وردپرس این افزونه را به یک جایگزین محبوب برای طراحان وب تبدیل می کند که قبل از انتقال آنها به دامنه های زنده، وب سایت های مخصوص مشتری را بر روی دامنه های موقتی می سازند.

۱۰ تا از بهترین افزونه های انتقال وردپرس

قبل از تصویب گسترده وردپرس ، انتقال داده های وب بین وب سایت ها برای هر توسعه دهنده مبتدی فراتر از یک کار سخت و دشوار ...
ویژگی های کلیدی BackupBuddy:
 • پشتیبان گیری و بازیابی همه فایل های سایت و پایگاه داده با سهولت از بک اند
 • کنترل کامل بر آنچه می خواهید پشتیبان بگیرید.
 • از فایل ها در یک مکان راه دور یا به صورت محلی نسخه پشتیبان تهیه کنید.
 • پشتیبان گیری خودکار و برنامه ریزی شده را پشتیبانی می کند.
 • نصب و راه اندازی آسان. هیچ کدنویسی یا دانش فنی مورد نیاز نیست.
تنظیمات افزونه BackupBuddy

راه اندازی سریع برای پشتیبان گیری شما این افزونه را به گزینه ای عالی تبدیل می کند، زیرا می توانید پشتیبان گیری خودکار را تنها با چند کلیک پیکربندی کنید. به علاوه، ۱ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان باید برای صاحبان وب‌سایت‌های کوچک بیش از اندازه کافی باشد.

BackupBuddy برای شما مناسب است اگر…

 • شما در حال حاضر از یکی از برترین افزونه های امنیتی وردپرس (مانند افزونه امنیت iThemes) استفاده می کنید و می خواهید قابلیت پشتیبان گیری را به سایت خود اضافه کنید.
 • شما برای حفظ حریم خصوصی ارزش قائل هستید و می خواهید بر داده های خود کنترل داشته باشید.
 • شما یک راه حل پشتیبان قابل اعتماد می خواهید که هر چیزی را که نیاز دارید و بیشتر را فراهم کند.
 • شما می خواهید آنچه را که از وب سایت شما نسخه پشتیبان تهیه می شود سفارشی کنید.

افزونه All-In-One WP Migration

افزونه All-In-One WP Migration

All-In-One WP Migration بدون شک یکی از محبوب ترین افزونه های انتقال وردپرس است. چیزی که این افزونه را به گزینه ای عالی برای پشتیبان گیری تبدیل می کند این است که اطمینان حاصل می کند که نسخه های پشتیبان شما به درستی برای انتقال به سایت های دیگر در ارائه دهندگان هاست مختلف پیکربندی شده اند. به علاوه، این افزونه برای کار با سایر افزونه ها و قالب های وردپرس به شدت آزمایش شده است. نسخه رایگان در مورد ویژگی های پشتیبان گیری نسبتاً محدود است. اما، افزونه‌های پرو را برای بک آپ گیری از سایت شما با همه پلتفرم‌های ذخیره‌سازی شخص ثالث محبوب مانند Google Drive، AWS و موارد دیگر ارائه می‌دهد. این افزونه به شما امکان می دهد تا سایت خود را به و از پلتفرم مورد نظر خود در هر تعداد وب سایتی که دارید برون بری و درون ریزی کنید و همچنین پشتیبان های برنامه ریزی شده ایجاد کنید.

ویژگی های کلیدی All-In-One WP Migration:
 • سازگاری با وردپرس و چندین ارائه دهنده هاست
 • پشتیبان گیری محافظت شده با رمز عبور با رمزگذاری
 • از تمامی محیط های میزبان و سیستم عامل ها پشتیبانی می کند.
 • رایگان برای برون بری، درون ریزی و تهیه نسخه بک آپ از سایت با کیفیت بالا. ویژگی‌های پرمیوم راه‌حل‌های پشتیبان‌گیری قوی‌تری ارائه می‌دهند.
 • می تواند محدودیت های آپلود وردپرس را برای بازیابی نسخه های پشتیبان بزرگ حذف کند.
 • ادغام داخلی با بیش از ۱۴ پلت فرم ذخیره سازی
تنظیمات افزونه All-In-One WP Migration

یکی از جدیدترین ویژگی هایی که به این افزونه اضافه شده است، پشتیبان گیری محافظت شده با رمز عبور است. این ویژگی با نسخه رایگان افزونه ارائه می شود و تضمین می کند که نسخه های پشتیبان شما رمزگذاری شده و به خوبی از دیگران محافظت می شود.

ویژگی جدید افزونه All-In-One WP Migration

All-In-One WP Migrate برای شما مناسب است اگر…

 • شما توسعه‌دهنده‌ای هستید که برای پشتیبان‌گیری و انتقال سایت‌ها به میزبان‌های دیگر، به یک راه‌حل قوی نیاز دارید.
 • شما بدتان نمی آید که برای راه حل های پشتیبان پرو هزینه کنید.
 • می‌خواهید هنگام انتقال به محیط‌های میزبانی دیگر اطمینان حاصل کنید که پشتیبان‌گیری‌های شما کار می‌کنند.

نتیجه گیری

این مهم است که همیشه یک برنامه پشتیبان آماده در صورت بروز فاجعه داشته باشید. یکی از مهم ترین مراحلی که می توانید برای ایمن سازی وب سایت خود و محافظت از داده های آن پیش ببرید، استفاده از یک افزونه بک آپ گیری وردپرس با کیفیت بالا است. اطمینان حاصل کنید که افزونه بک آپ ، پشتیبان‌گیری خودکار (روزانه یا هفتگی) ارائه می‌دهد تا نگران از دست دادن جدیدترین نسخه سایت خود نباشید. همچنین داشتن افزونه ای که انتقال، شبیه سازی و انتقال داده ها را بین سرورها امکان پذیر می کند، راحت است. به نظر می رسد UpdraftPlus همه چیزهایی را دارد که برای پشتیبان گیری از سایت خود نیاز دارید. با این حال، افزونه All-In-One WP Migration نیز یک گزینه عالی برای ایجاد پشتیبان‌گیری با کیفیت بالا است که می‌توانید از آن برای اجرای انتقال تمیز به میزبان‌های دیگر استفاده کنید.

منبع : Divi

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo