الگوریتم رقص گوگل یا Google Dance را بشناسید

10

الگوریتم رقص گوگل را می توان یکی از نا شناخته ترین الگوریتم های موتور جستجوی گوگل دانست. زیرا اغلب افراد از این الگوریتم اطلاعی نداشته و یا به خوبی با نحوه کار آن آشنایی ندارند.

بدین ترتیب نیاز است تا الگوریتم رقص گوگل یا Google Dance به خوبی معرفی شود، تا هم صاحبان کسب و کار های آنلاین و هم متخصصان سئو سایت بتوانند از آن بیشترین بهره ممکن را ببرند. الگوریتم رقص گوگل دارای توانایی های بسیار مهم و منحصر به فردی می باشد.

الگوریتم گوگل دنس

الگوریتم گوگل دنس می تواند به راحتی جایگاه یک سایت را در نتایج نهایی موتور جستجو ارتقاء بخشیده و یا باعث نزول جایگاه یک سایت شود. این موضوع باعث می شود این الگوریتم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار شود.

با توجه به اینکه برای هر سایتی جایگاه های نخست گوگل حائز اهمیت بوده، لذا اغلب مدیران سایت ها جایگاه هایی که در اختیار داشته را باید به طور منظم چک کنند. زیرا احتمال ارتقاء جایگاه و یا تنزل جایگاه در نتایج گوگل به خاطر وجود الگوریتم رقص گوگل، برای همه سایت های اینترنتی وجود دارد.

دلیل به وجود آمدن الگوریتم رقص گوگل چیست؟

دلیل به وجود آمدن الگوریتم رقص گوگل چیست؟

معمولا هر کدام از الگوریتم هایی که توسط گوگل به وجود آمده اند، وظایف بسیار مهمی را انجام می دهند. زیرا این الگوریتم ها پس از تحقیق و پژوهش های فراوان به وجود می آیند. معمولا هر کدام از الگوریتم هایی که گوگل به وجود آورده، وظیفه دارد کمک کند تا نتایج بدست آمده برای سرچ های مختلف از طرف کاربران، بهترین و نزدیک ترین سایت ها به نیاز مخاطب باشند.

یکی از اصلی ترین دلایلی که الگوریتم رقص گوگل به وجود آمده است، به وجود آوردن شرایط یکسان برای صفحات اینترنتی می باشد. الگوریتم رقص گوگل این توانایی را دارد که فاکتورهای مختلفی که برای رضایتمندی کاربران از صفحات اینترنتی مورد نیاز بوده را بررسی نماید.

مقداری از این فاکتور ها قبل از اینکه صفحه ای به کاربر از طریق گوگل معرفی شود، بررسی می شوند. این فاکتور ها شامل ریسپانسیو بودن، سرعت مناسب سایت، رعایت اصول طراحی سایت و همچنین رعایت اصول نگارشی در محتوا های سایت می باشد.

برخی از فاکتور ها را نیز پس از نمایش به مخاطب مورد بررسی قرار می دهد. این نوع از فاکتور ها شامل مدت زمان سپری شده توسط کاربر در صفحه، درصد ورود کاربران به سایت، اشتراک گذاری صفحات در شبکه های اجتماعی و همچنین میزان ثبت دیدگاه از طرف کاربران پس از ورود به سایت می باشند. بدین ترتیب شرایط یکسان برای همه صفحات اینترنتی جهت گرفتن جایگاه مهیا می شود.

الگوریتم رقص گوگل دقیقا چکار می کند؟

شاید این سوال در ذهن بسیاری از صاحبان سایت های اینترنتی و یا حتی افرادی که در حوزه بهینه سازی سایت فعالیت می کنند، به وجود بیاید که واقعاً الگوریتم رقص گوگل چکار می کند؟ پاسخ این سوال را نمی توان در یک کلمه داد، اما با توضیحات اندکی همراهان گرامی می توانند با نحوه کار الگوریتم رقص گوگل آشنا شوند.

گرفتن جایگاه در صفحه نخست گوگل را می توان به یک مسابقه رقص تشبیه کرد. زیرا در مسابقات رقص موزیک های مختلفی پخش شده و شرکت کننده باید بتواند با آن موزیک بهترین نمایش را به اجرا بگذارد.

در اینجا نیز الگوریتم رقص گوگل ممکن است یک سایت که جایگاه یا رتبه بالایی نداشته را در صفحه نخست خود برای دقایقی و یا برای ساعاتی مشخص نمایش دهد. سپس به بررسی شرایط سایت و میزان رضایت مخاطبان در این دقایق یا ساعات می پردازد.

هر سایتی بتواند نتایج قابل قبولی را در این مدت از خود به جای بگذارد، می تواند از نظر سئو ارتقای چشمگیری داشته باشد. بدین ترتیب مسیر برای گرفتن رتبه های نخست گوگل برای سایت هایی که جایگاه خاصی نداشته نیز فراهم می باشد.

هنگامی که الگوریتم رقص گوگل باعث افت جایگاه صفحه می شود، چکار باید کرد؟

هنگامی که الگوریتم رقص گوگل باعث افت جایگاه صفحه می شود، چکار باید کرد؟

یکی از مشکلاتی که بسیاری از صاحبان سایت های اینترنتی و یا حتی متخصصین بهینه سازی سایت دارند، عدم اطلاعات کافی برای نحوه واکنش در صورت مواجه شدن با الگوریتم رقص گوگل می باشد.

از آنجا که ممکن است در موارد بسیار زیادی الگوریتم گوگل دنس باعث افت جایگاه یک صفحه اینترنتی شود، اغلب افراد در صورت مواجه شدن با الگوریتم رقص گوگل، به سراغ موضوعاتی مانند ویرایش محتوا و یا در برخی مواقع حذف آن و یا حتی اقدام به خرید بک لینک می روند، اما این چاره کار نیست. زیرا چنین کارهایی هیچ نتیجه ای در تغییرات ناشی از الگوریتم رقص گوگل ندارند.

در حقیقت این تغییرات یک امر طبیعی بوده و هیچ گونه جای نگرانی بابت این تغییرات وجود ندارد. لذا افرادی که در زمینه بهینه سازی سایت فعالیت داشته و یا حتی افرادی که صاحب کسب و کار های اینترنتی بوده، باید توجه داشته باشند که نیاز به هیچ کدام از این اعمال نبوده و معمولا گوگل پس از انجام آزمایش صفحه را به جایگاه قبلی خود باز می گرداند.

الگوریتم موش کور گوگل چیست و چه پیامدهایی در نتایج گوگل به دنبال دارد؟

الگوریتم های گوگل در واقع همان قوانین و قاعده هایی هستند که برای جلوگیری از سرگردانی کاربر و بهتر شدن نتایج جست و جو ...

نتیجه گیری

با توجه به اطلاعاتی که در این مقاله به آنها اشاره شده است، می توان به این نتیجه رسید که در صورت مواجه شدن هر سایتی با الگوریتم رقص گوگل و به اصطلاح گرفتن ترکش های این الگوریتم به سایت، نیازی به انجام کارهایی مانند بک لینک و یا استفاده از سئو کلاه سیاه نمی باشد. زیرا پس از طی کردن زمان مشخصی، سایت مربوطه به جایگاه هایی که از قبل در اختیار داشته، دسترسی پیدا می کند.

بدین ترتیب در صورت مواجه شدن با الگوریتم گوگل دنس جای هیچ گونه نگرانی برای صاحبان کسب و کار های اینترنتی نمی باشد. بلکه چنانچه سایتی بتواند در آزمایش های این الگوریتم موفق عمل کند، می تواند در آینده جایگاه های بسیار بیشتری را نیز از طرف گوگل در زمینه فعالیت خود، کسب نماید.

در واقع الگوریتم Google Dance قصد دارد سایت های مختلفی را به یک چالش دعوت کند. این چالش می تواند هر سایتی را به جایگاه و رتبه واقعی خود برساند. بدین ترتیب هر سایتی که در بهینه سازی سایت قوی تر عمل کرده باشد، می تواند به کمک الگوریتم رقص گوگل جایگاه های نخست را فتح کند.

دیگر الگوریتم های گوگل  :

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo