آموزش افزونه Yoast SEO – چگالی کلمات کلیدی

11

چگالی کلمات کلیدی ( Keyword Density ) : موضوع مورد بحث در این مقاله درباره چگالی کلمات کلیدی در افزونه yoast seo است اما ابتدا باید ببینیم که اصلا چگالی کلمات کلیدی یعنی چه؟ و افزونه yoast seo چه تاثیری بر سئو دارد اگر ‌شما هم معنی این عبارات را نمی دانید امروز با ما در این مطلب همراه باشید تا به صورت کامل از معانی آنها اطلاع یابید.

جواب پرسش اول کلمه کلیدی یعنی چه؟

در بحث سئو کلمات کلیدی نقش مهمی را ایفا می کنند و هر سئو کار به انتخاب درست آنها و میزان آن برای متن می پردازد. چگالی کلمات کلیدی در افزونه وردپرس yoast seo یکی از مواردی است که نشان می دهد ما از تاثیر کلمه کلیدی به درستی استفاده کرده ایم که آن را مطمئنا بسیار از زبان طراحان وب سئو کاران شنیده اید و خودتان از اهمیت آن در محتوا آگاه هستید.

منظور از چگالی کلمات کلیدی چیست؟

به میزان وجود و پراکندگی کلمه کلیدی در متن محتوا چگالی کلمات کلیدی گفته میشود که میزان آن بسیار بر سئو و بالا بردن رتبه سایت تان کمک خواهد کرد.

افزونه yoast seo چیست؟

افزونه برای ارتقا وردپرس و سیستم مدیریت محتوا بسیار کمک میکند که به صورت پیش فرض بر وردپرس وجود ندارد و باید در صورت نیاز آن را نصب کرد برای مثال در صورتی که به دنبال بررسی چگالی کلمات کلیدی در افزونه yoast seo متن محتوای خود هستید و از سی ام اسی همچون وردپرس استفاده می کنید باید از افزونه yoast seo و نصب آن کمک بگیرید.

افزونه yoast seo چه کاری برای ما می کند؟

بررسی چگالی کلمات کلیدی در افزونه yoast seo در متن محتوا و بررسی کافی بودن تکرار کلمه کلیدی در هر صفحه به دست افزونه yoast seo است و این کار را برای رسیدن به میزان خوانایی متن تان انجام می دهد.

چراغ سبز در افزونه yoast seo به چه معناست؟

چراغ سبز در افزونه yoast seo

این علامت به این معناست که کلمه کلیدی تان در متن به خوبی تراکم دارد.

چراغ نارنجی و قرمز در افزونه yoast seo به چه معناست؟

چراغ نارنجی و قرمز در افزونه yoast seo

این علامت به این معناست که شما در کارتان اشتباهی انجام داده اید.

استفاده از کلمه کلیدی در زیر عنوان ها(هدینگ، ساب هدینگ و عنوان اصلی) به میزان زیادی این افزونه را تحت تاثیر قرار میدهد.

آموزش افزونه Yoast SEO – پیکربندی سریع

Yoast SEO بهترین افزونه وردپرس برای بهینه سازی سایت است،که امکانات متعددی برای سئو کردن وب سایت در اختیار شما قرار می ...

 

چگالی کلمات کلیدی Yoast SEO

اما استاندارد چگالی کلمات کلیدی در افزونه yoast seo چه قدر است و از کجا میتوان فهمید که درست عمل کرده ایم؟

میزان چگالی کلمات کلیدی در افزونه yoast seo چیزی بین ۰.۵ تا ۲.۵ درصد است. که با قرار گیری چگالی کلمات کلیدی تان در این محدوده افزونه علامت سبز به شما نشان خواهد داد. در صورتی که چگالی کلمات کلیدی در افزونه yoast seo بین این بازه نباشد چراغ قرمز و نارنجی به شما نشان داده خواهد شد.

چگالی کلمات کلیدی Yoast SEO

افزونه yoast seo premium

یک افزونه دیگری که در این خانواده فعالیت می کند به نام yoast seo premium عملکردی قوی تری نسبت به نسخه ارزان ان از خود نشان می دهد و آن اضافه شدن آنالیز کلی تمام مقاله و محتوای سایت تان است.

نکات مهم

کلمات کلیدی تان باید جذاب و کوتاه باشد تا با تکرار ان در متن خواننده را خسته نکند و همانگونه که افزونه yoast seo چراغ تایید رو ب شما نشان داد کاربران نیز رضایت داشته باشند. از طرفی استفاده از کلمات کلیدی طولانی تنها کارتان را سخت می کند.

چگونگی تاثیر کلمه کلیدی و چگالی آن بر سئو سایت :

در بحث ایجاد سایت و تولید محتوا در آن باید نظر گوگل را درباره متن تان بسنجید اگر گوگل از متن شما راضی باشد کاربران نیز آن را خواهند دید و دنبال خواهند کرد. همه ی ما می دانیم که با جستجوی یک کلمه در گوگل تنها صفحه اولی که گوگل به ما پیشنهاد می دهد مهم خواهد بود و صفحات دیگر اصلا به چشم نخواهد آمد.

گوگل و موتورهای جستجو ان سایتی را به کاربر در صفحه اول نشان می دهند که بیشترین میزان کلمات کلیدی و بهترین چگالی کلمات در آن رعایت شده باشد با این کار ها گوگل به اهمیت محتوای شما پی خواهد برد.

همه ما متوجه این موضوع شدیم که چگالی کلمات کلیدی در افزونه yoast seo به چه میزان در بالا بردن رتبه سایتمان موثرند اما علاوه بر نظر گوگل نظر کاربران نیز مهم خواهد بود و در صورتی نارضایتی آن ها از محتوا به سرعت از سایت تان خارج خواهند شد.

پس سعی کنید به گونه ای از کلمه کلیدی در متن استفاده کنید که کاربر خسته نشود و از جذابیت نوشته در نظرش کم شود و کلمات کلیدی را در جای مناسب و مقدار مناسب در متن استفاده کنید. و او بتواند به راحتی با متن شما ارتباط برقرار کند و آن را درک کند. هرچه بازدید کنندگان بیشتری را به سایت تان جذب کنید درآمد و رشد کسب و کارتان افزایش پیدا خواهد کرد. مخصوصا اگر سایت تان از نوع فروشگاهی باشد.

گوگل به متنی که چگالی کلمات در آن ها بیشتر از ۳ درصد است شک می کند و سایت تان را جزء اسپم ها به حساب می آورد و در نتیجه ممکن است جریمه شوید. این را بدانید چراغ نارنجی یعنی بیشتر از حد معمول کلمه کلیدی استفاده شده و چراغ قرمز برای وقتی است که چگالی کلمه کلیدی تان ۰.۵ است.

اجازه ندهید سایت تان از نظر گوگل به عنوان اسپم شناخته شود و در صورتی که مجبور به استفاده از کلمات کلیدی به میزان زیادی هستید بهتر است برخی از کلمات کلیدی را به مترادف آنها تبدیل کنید.

حتی نظر کاربر بر نظر گوگل تاثیر خواهد گذاشت و میتواند به راحتی آن را کنترل کند پس هدف نوشته هایتان جلب نظر کاربر باشد.افزونه yoast seo را در لیست افزونه های خود قرار دهید تا در این امر کار شما را آسان کرده و کمک تان کند.

 • محصول
 • مشخصات محصول
Yoast SEO قویترین افزونه ی سئو یا همان بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو در بین CMS های موجود در دنیا است،این افزونه یک دستیار حرفه ای برای بهینه ...
افزودن به علاقمندی هاافزودن به لیست علاقمندیRemoved from wishlist ۱۳
مدرس

زبان دوره

فارسی

فایل پروژه

افزونه Yoast SEO همراه افزونه های جانبی

زمان دوره

دو ساعت و ۴۹ دقیقه

تعداد ویدیوها

۱۸ ویدئو

نوع آموزش

آموزش ویدئویی با کیفیت HD

حجم دوره

۶۵۰ مگابایت

ناشر

لرن دی ال

نتیجه گیری

افزونه yoast seo برای ارتقا وردپرس و سیستم مدیریت محتوای شما بسیار کمک کننده است که به صورت پیش فرض در وردپرس وجود ندارد و باید در صورت نیاز آن را نصب کنید برای مثال در صورتی که به دنبال بررسی چگالی کلمات کلیدی در افزونه yoast seo متن محتوای خود هستید و از سی ام اسی همچون وردپرس استفاده می کنید.

باید از افزونه yoast seo و نصب آن کمک بگیرید. گوگل و موتور های جستجو ان سایتی را به کاربر در صفحه اول نشان می دهند که بیشترین میزان کلمات کلیدی و بهترین چگالی کلمات کلیدی در افزونه yoast seo در آن رعایت شده باشد با این کار ها گوگل به اهمیت محتوای شما پی خواهد برد.

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo