آموزش سئو 2020 – فصل چهارم سئو محتوا برای موتورهای جستجو

3

سئو محتوا : آیا محتوا و سئو دو اصطلاح مجزا هستند یا یک زوج آرمانی؟ بسیاری از بازاریابان فکر می کردند که آنها بازیگران جداگانه ای هستند. بیایید بفهمیم که چگونه می توانید از مشارکت با آنها بهره مند شوید.در بین بازاریابان یک افسانه محبوب وجود داشت که یک محتوای کامل نیاز به سئو ندارد. حقیقت این است که آنها اشتباه کردند. ما به شما نشان خواهیم داد که چرا اشتباه می کردند.

سئو محتوا برای موتورهای جستجو

به طور اساسی، آیا می توانید محتوای باکیفیت بالا را بدون بهینه سازی داخل سایت یا بدون حتی یک بک لینک تصور کنید؟ به همین ترتیب، آیا می توانید یک وب سایت کاملا بهینه و پر از محتوا را تصور کنید که هیچ فردی تا به حال آن را نخوانده است؟

برخی از افراد هنوز هم فکر می کنند که :

آنها در اشتباه هستند! محتوا و سئو با یکدیگر همپوشانی دارند. در واقع شما باید محتوای بی¬نظیر را تولید کنید و به طور همزمان آن را برای موتورهای جستجو و افراد بهینه سازی کنید. این تکنیک گاهی به عنوان “SEO content ” یا ” “SEO copywriting شناخته می شود.

چه محتوایی باید ایجاد کنم؟

این اولین و مهمترین پرسش است. پاسخ (حداقل در نظریه) ساده است: “منحصربه فرد باشید”. ایجاد محتوای ابتکاری، چالش برانگیز و جذاب شروع بسیار خوبی است. محتوا و سئو از آغاز باید دست به دست هم دهند. انواع مختلفی از مطالب را می توانید انتخاب کنید:

وبلاگ ها

وبلاگ ها به خصوص در سال های گذشته بسیار متداول هستند. یک وبلاگ خوب منبعی عالی برای جذب کاربر نه تنها برای وبلاگ نویسان بلکه برای وب سایت های تجارت الکترونیکی، تجارت خدمات نرم افزاری (SaaS) و ارائه دهندگان خدمات حرفه ای است.

وبلاگ نویسی همچنین راهی برای کسب سود با انجام کارهایی است که شما دوست دارید (وبلاگ نویسان مسافرتی، وبلاگ نویسان بازاریابی و غیره). وبلاگ های بی نظیر با مقالات مهم، راهنمای انجام کارها و چگونگی برخی موضوعات، می توانند شما را به یک اینفلوئنسر قابل احترام در صنعت تبدیل کنند.

اشارات سریع :

شما می توانید با انواع محتوایی که در وبلاگ خود منتشر می کنید، فی الواقع ابتکار به خرج دهید.

نتیجه انواع محتوا بر اساس آمار که کاربران منتشر کرده اند

صفحه محصولات در سئو محتوا

داشتن صفحات باکیفیت محصول باید اولویت اصلی هر بیزینس آنلاین باشد. آن صفحات اغلب به عنوان لندینگ پیج (صفحات فرود) برای کمپین های تبلیغات کلیکی از جمله بازاریابی AdWords یا رسانه های اجتماعی پولی استفاده می شوند.

اشارات سریع

نظردهی

آیا می خواهید اینفلوئنسر باشید؟ نظردهی (کامنت گذاشتن) چیز جدیدی نیست، اما در دنیای اینترنت، همه چیز قابل نظردهی است. شما می توانید نظرات خود درباره ابزارها، فیلم ها، کافه ها، رستوران ها، ابزارهای الکترونیک را بنویسید و آن را نامگذاری کنید.

اگر بتوانید یک اینفلوئنسر قابل اعتماد شوید، نظرات مردم را به سمت خود جذب می کنید و از نظرات سازمان یافته بهره می گیرید. نظردهی یک رکن اجتناب ناپذیر در بازاریابی اینفلوئنسر است.

اشارات سریع

نمایش محتوا در نتایج گوگل با ستاره

مطالعات موردی و تحقیقات اصلی

به جهانیان در مورد اینکه چه کاری انجام می دهید، بگویید، داده های جالبی را که جمع آوری کرده اید، با دیگران به اشتراک بگذارید، نشان دهید استراتژی رضایت مشتری شما چگونه است یا چرا در راه اندازی تولید یک محصول جدید موفق نشدید. اهل تجربه کردن باشید، افسانه های مختلف را در صنعت خود تست کنید.

احتمالا بهترین چیز در مورد مطالعات موردی (case studies) این است که آنها همیشه بی نظیر هستند و اطلاعات جدیدی را برای مخاطبان به ارمغان می آورند.

اشارات سریع

آمار علاقه کاربران به استفاده از محتوا از راه های مختلف

اینفوگرافیک ها

همه اینفوگرافیک ها را دوست دارند! به اشتراک گذاری و بارگیری آنها آسان است. با این وصف، نویسندگان اغلب از آنها به عنوان یک جانشین متن استفاده می کنند. پس اگر اینفوگرافیک با تصاویر پیچیده با اتکا به نسخه کپی منتهی شود، آنها پتانسیل خود را از دست می دهند.

تولید اینفوگرافیک به معنای زیبا و راحت خواندن اطلاعات است.

اشارات سریع

راهنماها، چگونه ها، ترفندها و نکات

بسیاری از اوقات، راهنماها به عنوان بخشی از وبلاگ ها منتشر می شوند. “راهنمای فلان کار”و یا “چگونگی فلان چیز” کلمات کلیدی جذاب هستند. شما می توانید چندین راهنما یا چگونه ها بنویسید، اما به یاد داشته باشید که در حال حاضر هزاران مورد از آنها وجود دارد.از دیگران کپی نکنید، ترفندها و نکات متمایزی را نسبت به رقبا ارائه دهید.

اشارات سریع

تاپ لیست ها

یکی دیگر از قالب های محبوب محتوای نوشته شده که باید در بحث سئو محتوا به آن توجه داشته باشید. هزاران تاپ لیست در آن بیرون وجود دارد، بنابراین عاقلانه درباره موضوع فکر کنید.

نوشتن لیست ها فرصتی برای معین کردن موارد قابل دانلود در جهت جمع آوری چند جمله تاثیرگذار و مهم نوشته (lead)، به دست آوردن نظرات با ارزش و ایجاد یک موج تشکر از اشتراک گذاری اجتماعی و بک لینک است.

اشارات سریع

مصاحبه ها

کسب اطلاعات و نظرات منحصر به فرد از یک مرجع صنعتی بسیار عالی است! این کار به ایجاد اعتبار، ترافیک، اشتراک گذاری اجتماعی و بک لینک یاری می رساند.

از این گذشته، مصاحبه شونده هایی که مخاطبان گسترده دارند، در صورت اشتراک گذاری مصاحبه، موجب ایجاد ترافیک بالای به صورت رایگان می شود. حتی می توانید (از مصاحبه) یک فیلم ضبط کنید یا پادکست تولید کنید.

اشارات سریع

ویدیوها

مشارکت بیشتر، اشتراک گذاری در شبکه¬های اجتماعی، لایک، بک لینک، لیدهای بیشتر (Lead) و تبدیل ها. این موارد بزرگترین مزیت های استفاده از محتوای ویدیویی است. فیلم ها می توانند نرخ تبدیل (conversion rate) را 80% افزایش دهند.

اشارات سریع

البته، شما همیشه نیازی به تولید فیلم ندارید. با اشتراک گذاری یا قراردادن ویدیوی یک متخصص صنعت، پست خود را جذاب تر کنید! این کار می تواند محتوای شما را پرمایه سازد و باعث می شود که خواننده زمان بیشتری را در وب سایت شما بگذراند.

کتاب های الکترونیکی

کتاب های الکترونیکی معمولا برای تولید لید (Lead) استفاده می شوند. شاید (کتاب های الکترونیکی) بیشتر در صنعت تبادل الکترونیکی محصولات و سرویس ها باشند، اما هنوز بسیاری از وب سایت های تبادل الکترونیکی محصولات و سرویس ها وجود دارد که برای دانلود کتاب از آن ها فقط نیاز به یک آدرس ایمیل دارید.

هیچکس جزئیات تماس را دقیقا به آن صورتی که می خواهید، به شما ارائه نمی کند. شما باید دلایل خوبی را به خوانندگان عرضه کنید (که کتاب های الکترونیکی را مطالعه کنند). کتاب های الکترونیکی معمولا به صورت PDF ارائه می شوند و حاوی مطالب طولانی هستند.

اشارات سریع

طول مطلوب پست وبلاگ چه اندازه است؟

چند سال پیش، پست های طولانی که پر از کلمات کلیدی بود، به راحتی در رتبه های برتر قرار می گرفتند. به نوعی، به جایی رسیده بود که صدها مقاله تقریبا یکسان با همان کلمات کلیدی وجود داشت.

ایجاد محتوا به دلیل خود محتوا کارایی ندارد.

اگر مقاله ای می نویسید، باید توجه خواننده را به خود جلب کنید. مطلب شما با عنوان، پاراگراف اول، نوع محتوا و از همه مهمتر ساختار کلی محتوا شروع میشود. از <title> ، <h1، h2، h3،… و سایر برچسب های HTML به شکل درست استفاده کنید.

در حال حاضر، مطابق دیدگاه سایت Medium پست هایی با زمان خواندن تقریبی 7 دقیقه ای ایده آل هستند. مطالعات زیادی درباره سئو وجود دارد. بیشتر آنها ثابت می کنند که رتبه پست های طولانی تر کمی بهتر شده اند.

ایجاد محتوا به دلیل خود محتوا کارایی ندارد.

در مورد مطالب تکراری در سایر مقالات یا بخش های وب سایت من تکلیف چیست؟

سئو محتوا : دیر یا زود، همه ما به نقطه ای میرسیم که باید چند کلمه ای را که در جای دیگر وب سایت خود نوشتیم، تکرار کنیم.

اگر محتوای تکراری زیادی در وب سایت شما وجود دارد، می توانید از 301 redirects or rel=”canonical” استفاده کنید. می توانید در صفحات راهنمای Google Search Console اطلاعات بیشتری کسب کنید.

اگر تصمیم ندارید متن را کپی کنید، آرام باشید و ادامه دهید. الگوریتم گوگل بین اینکه شما کپی را به صورت عمدی انجام دهید یا به عنوان بخشی طبیعی از محتوای جدید خود، تفاوت می کند.

اگر تصمیم دارید محتوای دیگران را کپی کنید، می توانید خواندن این راهنمای سئو را متوقف کنید. این کار یک سرقت ادبی است و ما به شدت با آن مخالف هستیم. لازم به ذکر است که هزینه ها و خطرات تقلید کردن از دیگران بسیار زیاد است. گوگل، شما را مجازات می کند و وب سایت شما را از نتایج جستجو کنار می گذارد.

یک ابزار محبوب برای پیداکردن سرقت ادبی، Copyscape است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آدرس اینترنتی را درج کنید.

استفاده از سایت Copyscape

تولید مطالب عالی با یک تحقیق مناسب شروع می شود. به موضوع فکر کنید، در مورد کلمات کلیدی تحقیق کنید، از دوستان خود پرسش کنید، در فیس بوک یا هر جای دیگر نظرسنجی انجام دهید.

پس از انتخاب موضوع، بازار را بررسی کنید و تمامی وب سایت های دارای رتبه برتر را با دقت بخوانید. از آنها کپی نکنید، تلاش کنید محتوای منحصربه فرد خود را تولید کرده و آن را بهینه سازی کنید. درست پس از این مراحل، می توانید شروع به تبلیغ آن کنید.

چه محتوایی باید ایجاد کنم؟

این اولین و مهمترین پرسش است. پاسخ (حداقل در نظریه) ساده است: “منحصربه فرد باشید”. ایجاد محتوای ابتکاری، چالش برانگیز و جذاب شروع بسیار خوبی است.

صفحه محصولات در سئو محتوا به چه معناست ؟

داشتن صفحات باکیفیت محصول باید اولویت اصلی هر بیزینس آنلاین باشد. آن صفحات اغلب به عنوان لندینگ پیج (صفحات فرود) برای کمپین های تبلیغات کلیکی از جمله بازاریابی AdWords یا رسانه های اجتماعی پولی استفاده می شوند.

تاپ لیست ها چیست ؟

یکی دیگر از قالب های محبوب محتوای نوشته شده که باید در بحث سئو محتوا به آن توجه داشته باشید. هزاران تاپ لیست در آن بیرون وجود دارد، بنابراین عاقلانه درباره موضوع فکر کنید.

طول مطلوب پست وبلاگ چه اندازه است؟

چند سال پیش، پست های طولانی که پر از کلمات کلیدی بود، به راحتی در رتبه های برتر قرار می گرفتند. به نوعی، به جایی رسیده بود که صدها مقاله تقریبا یکسان با همان کلمات کلیدی وجود داشت.

آموزش سئو 2020 – فصل هفتم تجربه کاربر و سئو بسته نصبی پلاس

تجربه کاربر و سئو دو جنبه بازاریابی دیجیتال هستند که پابهپای هم پیش می روند. در این فصل، ما بر روی مشارکت این دو تمرکز ...

آموزش سئو 2020 – فصل ششم لینک سازی بسته نصبی پلاس

در فصل ششم راهنمای سئو برای مبتدیان، در مورد لینک سازی، یکی از مهمترین نمودهای بهینه سازی موتور جستجو بحث خواهیم کرد. ...

آموزش سئو 2020 – فصل پنجم تحقیق در مورد کلمات کلیدی بسته نصبی پلاس

تحقیق (روش انتخاب) در مورد کلمات کلیدی یکی از کارهای اساسی سئو است. در این فصل، نحوه یافتن جایگاه و موقعیت خود و نحوه ...

آموزش سئو 2020 – فصل سوم سئو داخلی سایت و تکنیکال بسته نصبی پلاس

سئو تکنیکال سایت شامل لیست کاملی از کارهایی است که باید انجام شود. چند سال پیش، بیشتر موارد سئو داخل سایت، مربوط به ...

آموزش سئو 2020 – فصل دوم موتورهای جستجو بسته نصبی پلاس

موتورهای جستجو : در فصل دوم، شما می آموزید که موتورهای جستجو چگونه کار می کنند، چگونه افراد از آنها استفاده می کنند و ...

آموزش سئو 2020 – فصل اول آشنایی با مفاهیم بهینه سازی وب سایت بسته نصبی پلاس

سئو یا همان بهینه سازی موتور جستجو، فرایندی برای بهبود رتبه های بالاتر نتایج طبیعی جستجو، در موتورهای جستجو است. هرچه ...

 

اسماعیل فدائی

اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   10000+

   کاربران فعال سایت

   550+

   محصولات فارسی سایت

   12000+

   تیکت های مشتریان

   5

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo